Jakie są różne zadania inżyniera aplikacji?

Zadania inżyniera aplikacji podążają wieloma nazwami, w tym inżynierem aplikacji terenowych i, częściej, inżyniera sprzedaży.Inżynierowie aplikacji są poszukiwani w wielu branżach i dla różnych procesorów, które muszą być w stanie prowadzić działalność w różnych różnych firmach.Podstawowym zadaniem inżynierów aplikacji jest pomoc we wdrażaniu produktu firmy w systemach klientów.Może to wymagać od niego wykonywania pracy inżynieryjnej lub działania jako linia komunikacji między klientem a jego wewnętrznym personelem inżynieryjnym.Rodzaj inżyniera, który odniesie sukces w większości zadań inżynierii aplikacji, będzie miała dokładnie wiedzę na temat sprzedawanego produktu i sposobu, w jaki można go wykorzystać na wiele sposobów i branż.Klienci, odwiedzają targi i udzielaj pomocy potencjalnym klientom, gdy żądają informacji.Opis stanowiska zadań inżyniera aplikacji może być znacznie inny i wymagać niewielkiej interakcji z klientem.Inżynier pracy w branży motoryzacyjnej i lotniczej.Inżynier aplikacji często specjalizuje się w określonym komponencie, procesie produkcyjnym lub systemie w celu zrozumienia potrzeb klienta.Zadaniem jest udowodnienie klientowi, że jego produkt lub usługa zaspokoi potrzeby klientów w sposób opłacalny i niezawodny.

Inżynier musi regularnie komunikować się z klientem, aby zrozumieć jego wymagania.Problemy inżynieryjne mogą pojawić się w trakcie procesu rozwoju, ponieważ niestandardowe aplikacje mogą nie przejść dużej ilości testów.Na przykład część może zawieść lub odejść niezadowalająco przez cały rok w swoim cyklu życia z powodu nieprzewidzianych problemów zużycia w nowatorskich zastosowaniach.

Istnieje również znaczna liczba zadań inżyniera aplikacji w przetwarzaniu sprzętu i usług.Wiele razy inżynier aplikacji w tej roli będzie zobowiązany do skonfigurowania kompletnych obiektów produkcyjnych i przetwarzania.Proces ten może obejmować ustanowienie planu piętra zakładu i ustawienie linii montażowej, oprócz instalacji i utrzymywania maszyn.Ten rodzaj obszernych prac jest powszechny w branży przetwarzania żywności i produkcji kontraktów.

Umiejętności zawodowe i szkolenie dla inżyniera aplikacji mogą pochodzić z szeregu zasobów.Niezależnie od tego, czy ich doświadczenie edukacyjne dotyczy inżynierii mechanicznej, elektrycznej lub przemysłowej, ich sukces będzie w dużej mierze zależeć od tego, jak dobrze będą w stanie zastosować podstawowe zasady inżynierii w celu rozwiązywania nowych problemów.Być może najważniejszą umiejętnością jest umiejętność interakcji z klientami na różnych poziomach.Na przykład inżynier aplikacji musi być w stanie wdrożyć ścisłe harmonogramy czasu i budżetowe dostarczone przez kierownictwo, a także zrozumieć szczegóły techniczne od inżynierów i operatorów maszyn.