Jakie są różne zadania analityków danych?

Istnieją cztery różne zadania analityków danych: doradztwo, praca dla dużej firmy, nauczanie i badania.Analityk danych współpracuje ze złożonym oprogramowaniem w celu poszukiwania wzorców, trendów i tworzenia raportów.Korzystając z danych transakcyjnych zebranych przez firmę lub instytucję, analiza może tworzyć różne modele danych, scenariusze, prognozy, prognozy, projekcje i analiza regresji.Cała ta praca służy do wspierania podejmowania decyzji przez Instytut lub Klienta.Zadania analityków danych nie są ograniczone do sektora finansowego, ale są dostępne w prawie wszystkich branżach i sektorach.

Aby zakwalifikować się do zadań analityków danych, potrzebujesz minimalnego stopnia licencjata lub trzyletniego dyplomu.Stopnie te mogą dotyczyć matematyki, zarządzania danymi, przetwarzaniem informacji lub powiązanej dziedziny badań.Im wyższe kwalifikacje akademickie, tym więcej możliwości stają się dostępne.

Rosnąca tendencja od bezpośredniego zatrudnienia do niezależnych ustaleń wykonawców spowodowała rozwój konsultantów analizy danych.Ci konsultanci mają umowy o ograniczonym okresie z konkretnym klientem.Umowa może obejmować tworzenie modelu danych lub udzielenie porady i wiedzy specjalistycznej w zakresie interpretacji raportów z analizy danych.

Najczęstszym źródłem zadań analityków danych są duże firmy i instytucje.Istnieje szeroki zakres branż, które korzystają z analityków danych.Wprowadzenie potężnych komputerów i systemów w całym przedsiębiorstwie umożliwiło to przejście.Firmy mają teraz ogromne zestawy danych na temat transakcji swoich klientów i mogą przeprowadzić analizy, aby dowiedzieć się, jak poprawić obsługę i rentowność.Firma zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia i zasoby, które mogą obejmować złożone oprogramowanie i narzędzia.

Analiza danych Zadania można znaleźć w nauczaniu w lokalnej społeczności lub uczelniach kariery.Obieknicy kursu mogą obejmować proste statystyki, podstawowe modelowanie danych, wykorzystanie określonego oprogramowania do analizy lub wyjaśnianie koncepcji modelu.Aby stać się skutecznym instruktorem, wiele osób wypełnia program certyfikatów w edukacji dorosłych.Uczenie się najskuteczniejszego sposobu nauczania dorosłych może być ogromną pomocą podczas przejścia na karierę.

Badania wzorców, trendów i powiązanych problemów są ogromnym obszarem eksploracji analizy danych.Ten rodzaj stanowiska zazwyczaj wymaga wykształcenia uniwersyteckiego na poziomie podyplomowym w zakresie statystyki, zarządzania danymi lub powiązanej dziedziny.Dodatkowe doświadczenie w prywatnej praktyce lub w branży jest niezwykle pomocne, ponieważ zapewnia kontekst danych oraz punkt powiązania z klientem.

Osoby, które zgłaszają największą satysfakcję z pracy analityków danych, cieszą się rozwiązywaniem problemów i pracy niezależnie.Zazwyczaj istnieje bardzo mała komunikacja interpersonalna w tego rodzaju pracy.Praca z liczbami, programami i innymi analitykami jest najczęstszym środowiskiem pracy.