Jakie są różne zadania inżyniera morskiego?

Istnieją cztery różne rodzaje zadań inżyniera morskiego: niezależne doradztwo, praca dla firmy morskiej, nauczanie i badania.Inżynier morski jest specjalistą pracującym z łodziami, podwodnym sprzętem i powiązanymi systemami.Wielu inżynierów morskich specjalizuje się w określonym rodzaju urządzeniach morskich.Aby zakwalifikować się do pracy inżyniera morskiego, musisz ukończyć studia uniwersyteckie z inżynierii morskiej i zostać profesjonalnym inżynierem (P.eng).Jest to wyspecjalizowany program dostępny z ograniczonej liczby uniwersytetów.

Rosnąca liczba inżynierów morskich otwiera własną prywatną praktykę.Pracując jako niezależni konsultanci, zapewniają wiedzę specjalistyczną klientom.Usługi mogą obejmować projekty, plany projektów budowlanych lub naprawy oraz współpracę z klientem w celu zrozumienia ich potrzeb.Jest bardzo niewiele branż, które wymagają pełnoetatowego inżyniera morskiego personelu.

Najczęstszym rodzajem zadań inżynierii morskiej jest praca dla firmy zajmującej się sprzętem morskim.W tym zadaniu inżynier projektuje nowe produkty, współpracuje z producentami sprzętu w celu produkcji i testowania produktów, a następnie przegląda wymagania dotyczące naprawy i konserwacji sprzętu.Sprzęt morski obejmuje okręty podwodne, statki zanurzalne, podwodne urządzenia badawcze i powiązane sprzęt.

W nauczaniu dostępnych jest szeroka gama miejsc pracy inżyniera morskiego.Korzystając z umiejętności prezentacji, inżynier może udzielić instrukcji menedżerom produktu lub technologom w college'u.Kursy te mogą obejmować pracę z wyposażeniem morskim, problemy z projektowaniem unikalne dla sprzętu morskiego i wiele innych.

Aby zostać instruktorem, wielu inżynierów wypełnia program certyfikatów w zakresie edukacji dorosłych.Uczenie się najskuteczniejszego sposobu nauczania dorosłych może być ogromną pomocą podczas przejścia na karierę.Inżynierowa szkoła jest bardzo oparta na wiedzy i nie daje możliwości nauki umiejętności prezentacji.Poświęć czas na uzyskanie tych umiejętności podczas dokonywania tej zmiany.

Prognozuje się, że miejsca pracy inżyniera morskiego w badaniach doświadczy większej niż średnia stopa wzrostu w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat.Ta dziedzina zyskuje większą uwagę, gdy staramy się dowiedzieć się więcej o środowisku morskim.Różne obszary badań koncentrują się na wyzwaniach związanych z poruszaniem się, możliwym rozwiązaniach presji i wagi na sprzęcie morskim oraz wpływ ludzi na ekologię morską.

Ludzie, którzy zgłaszają największą satysfakcję z pracy inżynierii morskiej, cieszą się rozwiązywaniem problemów i pracą niezależnie.Wielu odnoszących sukcesy inżynierów zbudowało swoją praktykę poprzez reputację.Umiejętność, możliwość spełnienia oczekiwań klientów i utrzymanie dobrych relacji biznesowych mają kluczowe znaczenie dla długiej kariery.Bardzo ważne jest, aby mieć aktualne umiejętności, zwrócić uwagę na pojawiające się trendy i spojrzeć na inne aplikacje dotyczące rozwoju inżynierii morskiej.