Jakie są różne zadania riggerów?

Praca w branży naftowej obejmuje pracę nad załogą pokładową jako wybit lub szorstki do obowiązków inżynieryjnych na barce.Operatorzy dźwigów pełnią również istotną funkcję na przybrzeżnych platformach naftowych, podobnie jak koordynatorzy bezpieczeństwa.Ofil Rigger Motes obejmuje również potrzebę konserwacji i ludzi do nadzorowania ich pracy.Operatorzy radiowymi i technicy elektroniczni mają również kluczowe znaczenie dla operacji wiercenia na morzu.

Roustabout działa na platformie wiertniczej w ramach załogi pokładowej.To zadanie rigger olejnych obejmuje ładowanie i rozładowywanie zapasów i sprzętu ze statków obsługujących platformę naftową, a także utrzymanie schwytania obszaru pracy.Pozycja może obejmować również prowadzenie dźwigów używanych na platformie i zwolnienie innych członków załogi na przerwy na posiłki.

Obowiązki szorstki obejmują faktyczne operacje wiercenia na podłodze platformy.Jest to uważane za promocję z pracy riggera oleju Roustabout.Znajomość urządzenia mechanicznego i spawania jest plusem dla tej pozycji.Troundnecks zazwyczaj pracują w grupach trzykrotnych i otrzymują dobre świadczenia i wynagrodzenie, ponieważ praca jest bardzo wymagająca fizycznie.

Nadzorowanie załogi pokładowej są operatorami dźwigu.Współpracują z asystentami, aby nadzorować wszystkie ładowanie na platformę morską.Zapasy obejmują sprzęt wiertniczy i żywność dla pracowników.Materiały te muszą być bezpiecznie zniesione z łodzi zaopatrzenia na platformę, co wymaga dobrego odruchu i percepcji głębokości.

Zadania rattera oleju obejmują również wiertarki, które śledzą to, co dzieje się nad podłogą platformy podczas obsługi sprzętu wiertniczego, który tworzy dziurę w dnie morskim.Wiertarki muszą wiedzieć o systemach ciśnienia studni i procedur awaryjnych.Zwykle zajmuje to wiele lat pracy z różnymi pracownikami ropy, zanim ktoś będzie mógł pracować jako wiertarka.

Derrickmen i pompmerzy zajmują się pompami błotnymi i innymi maszynami.Derrickman dostaje nazwę od wspinaczki na wieżę wiertniczą, aby pomóc szorstkim, gdy rurki wiercenia muszą zostać usunięte z otworu.Są odpowiedzialne za utrzymanie sprzętu w pomieszczeniu i mieszanie płynów wiertniczych potrzebnych do operacji.

Offshore Rig opiera się na personelu konserwacyjnym i mechanice, aby utrzymać prawidłowe działanie sprzętu.Praca z platformą naftową w tej kategorii obejmują elektryków, techników elektronicznych i mechaników.W razie potrzeby wszystkie te zadania wymagają napraw awaryjnych, i mogą obejmować wyciąganie wysoko z ziemi, gdy sprzęt się nie powiedzie.

Bezpieczeństwo jest również ważne na platformie naftowej.Medycy, którzy pracują na morzu, to zazwyczaj były pielęgniarki lub doświadczeni lekarze w wojsku lub w służbach ratunkowych;Niewiele miejsc pracy riggerów wymaga licencjonowanych lekarzy jako lekarzy.Ta osoba może również uczyć bezpieczeństwa platform.Niektóre firmy zajmujące się platformami roponośnymi na morzu prowadzą pracowników fizykalne dwa razy w roku.

Kilka innych miejsc pracy ropy naftowej uzupełnia niezliczone obowiązki w branży wiertniczej morskiej.Inżynierowie podmorskie, technicy instrumentów, operatorzy radiowi i sklepów to jedne z innych zadań, które prowadzą płynne działalność.Ponieważ pracownicy oleju mieszkają na pokładzie platformy, zatrudniani są kucharze i piekarze.W przypadku wszelkich przedsięwzięć na dużą skalę wymagane są menedżerowie i nadzorcy.Zakładają się one od menedżera instalacji offshore, który jest odpowiedzialny za cały platformę, po Toolpusher, który jest ogólnym szefem na podłodze platformy.